środa, 6 listopada 2013

Ślubny LibDub

Zacznę może od wyjaśnienia, czym jest LipDub. Jest to filmik, w którego tle leci piosenka, a bohaterowie filmiku udają, że tę piosenkę śpiewają, inaczej mówiąc, tylko ruszają ustami. Mam nadzieję, że definicja jest w miarę jasna ;)
Co to ma wspólnego ze ślubem? Otóż tyle, że pary młode coraz częściej wybierają tę metodę, do tworzenia swoich filmów z pleneru ślubnego. Najczęściej pani młoda "śpiewa", obydwoje są ubrani w ślubne stroje i znajdują się w jakimś uroczym miejscu, często wykorzystują różne gadżety, żeby kręcone sceny były jeszcze fajniejsze.
Największe rekordy popularności na youtube bije chyba film Alicji i Krzysztofa do piosenki "Halo" Beyonce. Kto go jeszcze nie widział, proszę obejrzeć. Jest uroczy, cudowny, a przede wszystkim bardzo profesjonalny.

Drugi, który bardzo mi się spodobał, to film z pleneru Marysi i Krzyśka, gdzie podkładem jest piosenka "Love story" Taylor Swift. Przepiękna sceneria, fajne sceny, łada sukienka panny młodej.

Tych teledysków jest już w sieci mnóstwo. Każdy ma inny stosunek, inne podejście do wesela, do małżeństwa. Niektórzy podchodzą do sprawy bardzo zabawnie, na luzie, a oto przykładowy filmik takiej pary: http://www.youtube.com/watch?v=ouiz6zLhdqs. Można się pośmiać, widać, że mają dystans do siebie.

Powyższy filmik, oraz ten należący do  Ani i Bartka są wyjątkowe, ponieważ w kręcenie zaangażowani zostali też drużbowie, rodzice i goście.Co myślicie o tej "modzie"? Mnie osobiście bardzo przypadła do gustu, to super pomysł i na pewno niezła zabawa przy powstawaniu tych LipDubów.

Poniżej wrzucam jeszcze inne przykłady, a więcej znajdziecie a youtube:


1 komentarz:

  1. O, matko. Poryczałam się. Zawsze płaczę na takich filmikach, albo ogółem na ślubach. Lipduby w wersji ślubnej to świetny pomysł! Pierwszy wykonany jest bardzo profesjonalnie :O drugi też nie gorszy, aczkolwiek może gorsza jakość kamery! Jednak zawsze pamiątka. Chcę coś takiego nagrać *___*

    OdpowiedzUsuń