czwartek, 19 września 2013

DIY wedding ideas

Jak wiele rzeczy, związanych z uroczystością ślubu i weselem, można przygotować samemu? Naprawdę dużo! Pochłonie to wiele naszego czasu, ale pomoże zaoszczędzić dużo niezbędnych w tym czasie pieniędzy. Są rzeczy, które da się przygotować z dużym wyprzedzeniem  (np. ozdoby), ale też takie, które należy zrobić tuż przed uroczystością (np. bukiet panny młodej). Jedną z pierwszych rzeczy, jakie można zrobić, to... torebki dla druhen, w kolorze sukienek. Oczywiście nie każda z nas ma zdolności krawieckie, ale jeśli ktoś chociaż w minimalnym stopniu opanował sztukę szycia, oto przepis na torebkę:Kolejny pomysł, to spersonalizowane kieliszki, lampki, czy szampanówki (jak kto woli). Wiele par zamawia grawerowanie, albo wykonywanie napisów u fachowców, a wystarczy wziąć 2 kieliszki z posiadanego już kompletu i markerem, bądź farbą i cienkim pędzlem i napisać nasze imiona z datą ślubu. Do tego zawiązać białą wstążkę i już mamy 50-100 złotych w kieszeni.


Świetnym pomysłem jest także przygotowanie unikatowych wazoników na kwiaty. Najprostszy pomysł, to wazon zrobiony ze... słoika! Jeśli chodzi o bukiet ślubny, tak jak wspomniałam, najlepiej jest go wykonać tuż przed uroczystością (np. dzień przed), oto wspaniały pomysł, na uroczy bukiecik:
Natomiast innym wyjściem jest zrobienie bukietu, który nie zwiędnie, a oto przepis:

http://www.thehappierhomemaker.com/2013/02/vintage-inspired-ribbon-flower-wedding.htmlSamemu można także wykonać dekoracje w sali weselnej, zarówno ozdoby na stoły


jak i duże oświetlenie, mieszczące się przy suficie:


DIY to temat szeroki, więc na pewno jeszcze wiele postów z takimi poradami się tu pojawi. Zapraszam do obserwowania!
4 komentarze:

 1. Te kielichy z kwiatami są boskie *____* fajne inspiracje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Such an inspirational post! I enjoyed reading it :) I love your blog, too!
  Would you like to follow each other? If you would, just follow me and leave a comment on my blog, so that I can follow you back :)

  Tina from the Style Sinners
  Twitter - @TinaStefanovic
  Instagram - @tina_stefanovic
  http://tinasstylesinners.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń